Seniorský parlament

sen_parl_logo.inddSeniorský parlament vznikol 16. apríla 2015. V ustanovujúcich voľbách si sedem desiatok obyvateľov mesta nad 60 rokov vybralo svojich zástupcov, ktorí by mali spolupracovať s poslancami mestského zastupiteľstva. Na prvom stretnutí bol tiež schválený štatút a rokovací poriadok. Predsedom parlamentu sa stal Štefan Škulec.

S myšlienkou Seniorského parlamentu prišiel člen občianskej iniciatívy Spoločne pre Piešťany a Komisie pre kultúru a názvoslovie pri Mestskom zastupiteľstve v Piešťanoch Petr Veverka. Spoločne s poslankyňou Zitou Brunckovou a ďalšími členmi a sympatizantmi Iniciatívy spoločne pre Piešťany sa podarilo myšlienku uviesť do praxe a zorganizovať klasické voľby.

V nich sa prvými členmi Seniorského parlamentu stali:

PhDr. Mgr. M. Dubovský, P. Veverka, Ing. M. Čambor, Mgr. M.J. Ščevko, J. Rais, Ing. M. Kolláriková, Ing. Š. Škulec, PhD., Ing. A. Gubala, V. Kubo, Mgr. M. Smižanská, Ing. V. Šišovský, Ing. L. Kiššová, Mgr. J. Hošová, Ing. B. Neumair, Ing. A. Baničová, Ing.I. Samuhel, Mgr. O. Chalupková, J. Fano, E. Zacharová, Mgr. A. Maťašová, N. Mikolášiková

_MG_6844w

Viac info o voľbách tu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *