Prečo vznikla iniciatíva Spoločne pre Piešťany

malikSPPPred 4 rokmi, keď som sa stal poslancom mestského zastupiteľstva, som vstupoval s určitými ideálmi a plánmi nezištne pomáhať nášmu mestu. „Vytriezvenie“ prišlo pomerne skoro, keď som pochopil, že iniciatíva alebo iný pohľad na vec vlastne nie sú vítané. Objavili sa praktiky známe z parlamentu, kde si „väčšina“ dáva znamenia ako hlasovať bez ohľadu na prospech pre občanov. Nič netradičné, že aj dobrý podnet, nebude zo zásady podporený, pretože ho navrhoval „opozičný poslanec“. Bežné sú komentáre o naivných a nerealizovateľných predstavách alebo ako tomu nerozumiem. Niektorí poslanci pritom, nielenže nikdy nedali vlastný návrh, ale za celé volebné obdobie počas zastupiteľstva ani len neprehovorili. Im len stačí dostať signál, ako o ktorom bode hlasovať. Aj preto sme založili občiansku iniciatívu Spoločne pre Piešťany.

Zastupiteľstvo by sa malo skladať z ľudí, ktorí majú úprimnú snahu robiť maximum pre toto mesto a nie preto, aby pozerali ostatným na prsty a hlasovali tak, ako im káže ich predseda. Mali by to byť lokálpatrioti, osobnosti, ktoré bez ohľadu na to, či sú poslancami, vyvíjajú aktivity prospešné pre Piešťany. Presne takýchto ľudí sa nám podarilo spojiť v občianskej iniciatíve Spoločne pre Piešťany. V komunálnej sfére totiž nesmie ísť o žiadne politické tričká. Na tejto úrovni to musí byť v prvom rade o filozofii spájať myšlienky a hľadať konkrétne riešenia, ako dosiahnuť to, aby sa Piešťancom žilo v ich meste dobre. Je jasné, že Piešťany bezpodmienečne potrebujú dostať nový impulz.

Toto mesto potrebuje vizionára a manažéra, ktorý vie adekvátne a hlavne proaktívne reagovať na potreby obyvateľov, žijúcich v Piešťanoch. Musí to byť niekto, kto primátorský post neberie, len ako kolónku vo svojom osobnostnom rebríčku, ale ako poslanie. Primátor musí byť ochotný venovať všetok svoj čas mestu a potrebám jeho obyvateľov. Takýmto človekom je Tomáš Hudcovič. Okrem toho, že má všetky tieto vlastnosti, je človekom vysokých morálnych hodnôt, čo je pri takomto poste absolútne nevyhnutné. Spoluprácou mestského zastupiteľstva, primátora, odbornej verejnosti a aktivistov je možné konečne vyriešiť dlhotrvajúce problémy a obnoviť tak zašlú slávu nášho mesta.

Jozef Malík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *