Podpora pre Patchworkový klub prišla z Topoľčian

Členky  piešťanského patchworkového klubu tento rok potešili svojimi výrobkami obyvateľov dvoch sociálnych zariadení v Piešťanoch. Pred pár dňami pri príležitosti sviatku sv. Mikuláša rozžiarili tváre klientov zariadenia na Kalinčiakovej ulici, v lete to  bolo vo Ville Juliana, pri príležitosti piešťanských hodov. V polovici decembra sa tiež verejnosti prezentovali na výstave v mestskej knižnici, kde ste si mohli  ich originálne, ručne vyrobené darčeky a dekorácie aj zakúpiť.

IMG_5397Patchworkový klub je neformálne združenie žien, ktoré prepadli patchworku ako svojmu koníčku. Pravidelne sa stretávajú v priestoroch mestského denného centra Svornosť. Okrem toho, že vyrábajú veci pre svoje okolie, rozhodli sa potešiť aj seniorov v mestských zariadeniach. Pred Mikulášom za prítomnosti primátora Miloša Tamajku rozdávali nádherné vankúše v zariadení na Kalinčiakovej ulici.

Na konci augusta navštívili usmievavé dámy seniorov v zariadení Villa Juliana. Každému z dvoch desiatok klientov priniesli originálny ručne vyrábaný vankúš a malú drobnosť. V lete im pri odovzdávaní asistoval viceprimátor T. Hudcovič. Počas rozhovoru skĺzla reč aj na to, že látky, z ktorých vyrábajú darčeky sú drahé a potrebovali by podporu. Tá sa stala realitou začiatkom decembra, keď členkám klubu dorazila zásielka látok z topoľčianskych spoločností Sofa Trend  a Nábytok Merašický.

Látky členky klubu rozdelili podľa využiteľnosti a pripravujú z nich ďalšie zaujímavé výrobky. “Veľmi radi by sme poďakovali za túto podporu. Rozhodli sme sa, že z tohto materiálu vyrobíme sedacie vaky pre deti a veríme, že im urobíme radosť,” poďakovala Janka Eliášová z patchworkového klubu.

Za Spoločne pre Piešťany sa rovnako tešíme, že sa nám podarilo nájsť partnerov, ochotných nezištne pomôcť. Členkám Patchworkového klubu ďakujeme za ich nadšenie a entuziasmus a za to, že robia radosť iným.

www.pnky.sk/SpP

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *