Diskusia o kultúre v meste

Diskusia o vzťahu medzi kultúrou, cestovným ruchom, architektúrou a verejnými priestormi, ktorú organizovalo občianske združenie Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, sa konala v sobotu 25. júna 2016  v piešťanskej galérii NAMI. Príspevky zazneli z úst výtvarníčky a galeristky Nadi Mikolášikovej a architektky Evy Rohoňovej. Počas približne dvojhodinového podujatia sa diskutujúci dostali až k problému chátrajúceho hotela Slovan v centre, ktorého stav je dlhodobo kritizovaný celým spektrom obyvateľov i návštevníkov meste.

NAMI 25.6.16 005

Slovo kultúra patrilo medzi najčastejšie používané, zvlášť v spojení s cestovným ruchom, ktorý v našom meste dlhodobo predstavuje najdôležitejší segment ekonomiky. Stretnutia sa zúčastnila asi dvadsiatka návštevníkov, medzi nimi i poslanci Mestského zastupiteľstva Jozef Malík a Peter Tremboš a predseda Seniorského parlamentu Štefan Škulec. V dvojhodinovej diskusii sa okrem iného dotkli  aj problémov chátrajúcich budov a účastníci diskusie navrhli, aby Seniorský parlament inicioval a zároveň sa i zúčastnil stretnutia primátora Piešťan a zástupcu vedenia Slovenských liečebných kúpeľov na tému Slovan.

NAMI 25.6.16 001

NAMI 25.6.16 002

NAMI 25.6.16 006

-J. Rais/red-, foto: J. Rais

 

Jeden komentár k “Diskusia o kultúre v meste”

  1. Je super že ste si dve hodiny podiskutovali, len nejaký výsledok by to chcelo.
    Nepostrehol som v príspevku ani len myšlienočku, ako ďalej. Cestovný ruch a Piešťany sú dve množiny, ktorých prienik sa limitne blíži k nule. Už aspoň 20 rokov. Mám pocit že po zaparkovaní pána Hudcoviča na dobre platený flek na MÚ
    akoby došla munícia. Ak to bolo cieľom Vašej iniciatívy, tak to ste ma trochu sklamali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *