Deti zo špeciálnej školy skrášlili náraďovňu maľbami

Napriek hendikepu sa žiaci Špeciálnej základnej školy v Piešťanoch aktívne zapojili do maľovania fasády náradovne v priestoroch areálu svojej školy.
dscn1036

Jeden z objektov, pri ktorom sa deti často hrajú a trávia voľné chvíle dostal novú fasádu aj vďaka iniciatíve nášho združenia. Rekonštrukcia náraďovne trvala takmer dva týždne a vyvrcholila maľovaním.

Na pohľad jednoduchú akciu skomplikovalo, že bolo potrebné odstrániť takmer celú pôvodnú omietku. Po dokončení nových omietok sa následne mohla namaľovať fasáda. Cieľom bolo, aby si žiaci skrášlili priestor svojimi rukami. Napriek svojmu hendikepu sa takejto aktivite veľmi tešili a zhostili sa maľovania motívov, ktorými boli oni sami. Pri tejto príležitosti sa vymenil aj piesok v doskočisku, dosiala tráva a nanovo natreli preliezky. Nič z toho by sa však nepodarilo zrealizovať, nebyť nadšenia vedenia školy a taktiež ochotných sponzorov a dobrovoľníkov. Firma Farbena dodala farby, Royaldom Častkovce poskytli materiál na omietku a Stavoúdržba nový piesok do doskočiska. Všetkým patrí obrovská vďaka.

310520122286 dscn0941 dscn1028 dscn1032

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *