Budeme rozdávať zvončeky aj svetlá na bicykle

Zvončeky na bicykle rozdávali aktivisti OZ Sĺňava a OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany cyklistom, ktorí sa zúčastnili výletu po mestepri príležitosti Dňa architektúry v druhú októbrovú nedeľu. Zajtra – v stredu 29. októbra budeme spoločne rozdávať okrem zvončekov aj svetlá na bicykle – takzvané blikačky od CTM. Cyklisti si ich môžu vyzdvihnúť okolo piatej popoludní pred piešťanským OC Aupark.

ISipP Zvončeky 5.10.14 001

Pri soche barlolámača si čierny zvonček s heslom: My vám to vyzvoníme,  prevzalo niekoľko desiatok cyklistov. Otcom a realizátorom myšlienky rozdávania zvončekov, ktoré sa stalo súčasťou projektu Piešťanskej poznávacej značky (PPZ),  je rovnako ako pri značke Michal Fiala.  Má za cieľ pozdvihnutie bicykla na úroveň ostatných vozidiel cestnej premávky, rozvoj ekologickej dopravy v Piešťanoch, podporu cestovného ruchu a propagáciu mesta.  PPZ-tku môžu využívať rovnako domáci ako aj turisti. Za viac ako tri roky existencie značiek už nie je nič výnimočné stretnúť bicykel s PPZ-kou. Značky mali slúžiť predovšetkým ako symbol, ale realita ukázala, že vďaka nim sa môže napríklad nájsť ukradnutý bicykel a vrátiť sa k majiteľovi. V súčasnosti počet značiek už prekročil tisícku.

ISipP Zvončeky 5.10.14 027

Rozdávaním 333 zvončekov chcú aktivisti upozorniť nielen na bezpečnú jazdu bicyklom, jeho správne vybavenie či používanie zvončeka,  ale symbolicky i poukázať na potrebu otvorenejšej informovanosti verejnosti.  Pre tých, ktorí sa cyklovýletu po piešťanských architektonických pamiatkach nezúčastnili a radi by získali originálny zvonček, môžu si poň prísť zajtra k Auparku. Rozdávať blikacie svetlá na bicykle sa rozhodli na základe podnetu Piešťancov na facebooku.

ISipP Zvončeky 5.10.14 020

(red, foto: JR)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *